В цьому епізоді ми з Дарією обговорюємо важливість надавати дітям належну фізичну освіту, а не примусові уроки, якими учні нехтують та привчаються ненавидіти та прогулювати подібні примуси. 

Транскрипт запису

Daria

Тобто в мене мали бути два сніданки, далі обід, повноцінний підвечірок, вечеря і після вечері ще якісь Бонус перед їжа. І я не набирала вагу. Бо для мене це все було гармонійно. Як ти себе налаштуєш, так воно і буде. 

Щодо спорту, я би хотіла, щоб було навіть якесь окреме для дітей, починаючи з 5 класу. Окремий урок, у нас була прогулянка, але я хотіла, щоб були якісь фізичні активності, бо до старшої школи, поки дитина доходить, слово «Фізра» взагалі нівелюється. 

Ти починаєш, типу, “ні, краще я не піду, там скажу форму, забув чи ще щось”, і в тебе фізра прирівнюється до якоїсь іншої діяльності,  не для фізичних вправ. 

Це дуже поганий момент, бо я вважаю, що треба навпаки пропагандувати, щоб і дівчатка, і хлопчики фізично розвивались, щоб не було ніяких оцих нормативів, скільки ти підтягнешся, утягнешся. 

Олександр Радіч 

Особливо мене приголомшував норматив, коли треба з 10 раз 5 разів влучити в баскетболне кільце. Тобто це навіть Шакіл О’Ніл, один з найкращих баскетолістів за всю історію, не завжди би здав цей норматив. Тому що це випадково відбувається. 

Daria:

Це взагалі нонсенс. Ці всі нормативи ще з радянських часів, коли, я пам’ятаю, ще я в Києві навчалась, у нас був норматив з окопа кидати якусь штуку.

Можливо, мені зараз би це знадобилось, але все одно якісь нормативи з допотопних часів – навіщо вони дитині? І вони ж не пояснюють, навіщо вони тобі потрібні. 

Тобто, якщо пояснює, наприклад, діти, сьогодні ми робимо вправи на підтягування, воно вам дуже допоможе, коли ви будете в дорослому віці сидіти за комп’ютером, Спина не буде боліти, не буде остіохондрозу в 17 років, бо ви можете це покращити, укріпити собі спину. 

Коли пояснюється навіщо це, з розумілою мовою для дитини, це і сприймається класно. Тому харчування, спорт, мені здається, невід’ємні частини. 

Знов таки, без фанатизму. Просто харчуйся тим, що тобі подобається. 

Питання на опрацювання матеріалу

Як можу використати?

Передивіться матеріал, та напишіть, що запам’ятали, та як можете використати в своєму житті, своїми словами.

Чому маю використати?

Обозначте, в яких сферах – 

C – Creativity (креативність)

A – Affluence (багатство, фінансове становище)

I – Intelligence (розвиток інтелекту)

R – Relationships (взаємовідносини)

O – Organism (здоров’я та фізичне виховання)

S – Spiritual (духовна сфера)

ви маєте використати поради з цього виступу.

Коли я це використую?

На протязі дня зробіть перши кроки. Декілька разів на протязі тижня повторіть, щоб закріпити в своїй свідомості.