Починаємо наш щотижневий марафон-подкаст з системою 2-2-3 (3-2-2). Я дещо мімікрую наслідую Джеймса Кліра з його 3-2-1. Та відсилання йде до Карлсоновської анімації, де діктор в телебаченні говорить – Та тепер запишіть наші телефони – 2-2-3 – 3-2-2, та повторює – 2-2-3 – 3-2-2, поки Фрекен Бок біжить записувати, щоб повідомляти про привід в своїй квартирі.

Дві цитати, дві книги (або фільма чи інших твори образотворчого мистецтва, бо якщо це буде картина, то це картина, чи скульптура, на яку ми будемо медитувати і смакувати), та три історії-концепції з призовом до дії. Ось такий фреймворк, малята.

2 цитати

Цитати будуть на основі відео Раяна Голідея про стоїцизм

Якщо ви страждаєте до того, коли це необхідно – то страждаєте більше, ніж необхідно – Сенека.

Хочете бути красивим та привабливим – обирайте красиві рішення (If you want to be beautiful, make beautiful choices) – Епіктет

2 Книги або фільма

Книга – Obstacle is the Way by Ryan Holiday – тема для сьогоднішньої бесіди з Андрієм Роспотнюком. Там ми поговоримо про зміст. Але тепер – знаючи більше про підхід, воркфлоу (вибачаюсь за свої англіцизми) Раяна Голідея – уявляю, як він щодня день за днем сидить в своєму кабінеті або в бібліотеці та працює з картками, де вносить сотні ідей, цитат, історії та спостережень, що лягають в основу його книг, що раз за разом стають бестселерами. Цього він навчився у Роберта Гріна, автора книги «48 законів влади».

Фільм тижня – це Джанго. Відчув імпульс передивитися цю хоча і трохи жорстоку (куди ж без цього у Тарантіно) стрічку про емоційно перенасичену історію кохання та расизм. «А якщо ось ці нігери візьмуть та вб’ють нас» – говорить герой Леонардо ді Капріо, та його сусід починає сміятися, але це не був жарт. Два емоційні моменти – коли Брумхільда після багаторічних знущань з боку рабовласників зустрічає свого чоловіка, та він звільняє її від рабства, вона мабуть вперше посміхнулася, ледве-ледве. Це було емоційно. Та другий – коли темношкірий раб, що сидить у клітини та бачить, як Джанго тільки що розправився з трьома охоронцями, що везли їх на смертельну плантацію, той самий Джанго, що театрально зневажав інших рабів на плантації Кевіна (ді Капріо) – той раб зненацька змінив свою точку зору та з повагою затверджує його вчинок кивком голови. Це також запам’яталось.

3 Концепції з призовом до дії

Перша – змініть перспективу. Раян Голідей наводить приклад з фільму Гладіатор, де головний герой на початку фільму дивиться на затишну та месмеричну подію – як птах злітає з вітки дерева. Дотик природи, який переходить в загальну сцену – він на полі бою, де ось-ось почнеться сцена кривавого насильства. Перехід від мікросцени до макро – він повної благодаті до війни – це протилежність того, що відбувається зазвичай в нашому житті – ми зосереджуємося на мікропроблемах, та зневажаємо великої картини благополуччя та симфонії всесвіту. Наш мозок влаштований, запрограмований нами на те, щоб перейматися дрібницями, залишаючи поза увагою нагальні питання нашої долі та вдачі. Не треба зациклюватися на мікродумках, та дрібничках на кшталт незадоволення вашого керівництва або клієнтів. Взагалі більшість подій навіть не заслуговують не те щоб вашої уваги, а навіть вашої думки про неї. А що ви думаєте про цю новину? Та я взагалі про неї не думаю. Ви не маєте зауважувати на все. Зосередтеся на найважливішому, і масштаб вашої особистості вкупі з особистим щастям – буде неодмінно зростати.

Друге – не будьте «лінивими ублюдками», як роботодавець молодого Арнольда Шварценеггера називав інших культуристів, що займалися в його спортзалі. Що не доручиш їм, робили тяп-ляп, потім поверталися до своїх звичних справ. На протидію їм Арнольд залучався до будь-якої справи з натхненням, наснагою та підприємницьким хистом. В його біографічній книзі Total Recall, яку я нещодавно придбав на Амазоні, є десяткі історій про його ентрепренерські походження, продажі та роботу з клієнтами. Він міг ходити по вулиці в нижній білизні в листопаді, запрошуючи людей купувати абонементи, пізніше їздити по світу і продавати вітаміни, харчові добавки і спортивне обладнання. Влаштуватися на будівництво та продавати уламки з будівель, що вони з Франко Коломбо демонтували, як «вінтажні цеглини». Зробити сервіс з замовлення буклетиків з його персональною програмою тренувань по пошті з передплатою, варіант онлайн торгівлі за 30 років за того, як з’явилися перші електронні магазини.

Третє – це вміння розуміти свої емоцій та навчитися співпереживати тому, хто з тобою спілкується. Не піддаватися впливу емоційного  піратства. Читаю книгу Гоулмана по емоційний інтелект. Рекомендую навчитися простим вправам на розвиток емпатії, та піддавати аналізу свої переживання і особливо реакції на взаємодії з іншими людьми. Також пам’ятайте, що гнів та ізоляція – дві емоції, що більше призводять до смертельних інфарктів, ніж кровяний тиск або бляшки. Дослідження в книзі. Дізнався, що там дві книги (друга більше про емоційний інтелект на роботі та в бізнесі), кожна по 500 сторінок.

Референси

1 – https://www.youtube.com/watch?v=2Q974NvBRzQ – Запишіть наші телефони

2 –  https://www.youtube.com/watch?v=QLjdvo4AOno 20 надихаючих 1-хвилинних кліпів про стоїцизм