Позавчора у мене питали про те, як правильно розім’ятися вранці. Мабуть, я недостатньо кваліфікований, щоб дати слушну пораду на основі мого досвіду тренувань витривалості, калістетіки. Натомість я міг би дати свій погляд на те, що зробити першим коштом після пробудження.

Якість дня доволі сильно залежить від ваших фізіологічних процесів, якості вашого сну та метаболізму, від тих десятків та сотень атомних звичок, що ви змогли запровадити в клітини свого тонкого і грубого тіла.

Підказка – розробляйте звички і ритуали та прив’язуйте місця, час, предмети, навіть оточуючих вас людей до тієї чи іншої царини вашого буття, та подумайте, як ви можете все оптимізувати.

Тому підготовка до дня починається з вечора попереднього дня. Коли пішли до ліжка, що поїли і коли. Якщо тут все гаразд, ви прокидаєтеся з передчуттям чудового і насиченого, продуманого до дрібниць дня, що ви проживете в гармонії з собою, своїми рідними і близькими людьми. Дня, коли ви буде нещадні з собою, працювати, виганяти піт на улюбленій роботі. Не можу не зауважити, якщо у когось з’явилося хибне зауваження, що ми тут для того, щоб сидіти і медітувати наодинці, це приблизно протилежне від того, для чого створений наш канал.

Так ось, перші 30-50 хвилин – це:

– Зробити ментальний перегляд того, що ви будете спроможні досягти в цей день.

– Подивитися на сонце, що сходить. Насолодитися атмосферою величності природи. Якщо немає сонця, включити світло в кімнаті.

– Привести себе в стан абсолютного спокою, що не залежить від нотифікацій в телефоні і будь-якого впливу інших людей, електронних листів, соцмереж, що ставлять ваш час в свій графік або посягають на вашу суверенність. Єдина місія телефону – включити музику, яка допомагає вам зосередитися. Це може бути класична музика, бароко чи медитативна музика.

– Легкі вправи допоможуть ввійти в день. Для мене це присідання та віджимання, для когось сур’я намаскар або будь-який інший ритуал для тіла і душі.

– Ароматерапія дуже допомагає позбутися будь-якої напруги. Як Марта Бек рекомендувала Тіму Ферріссу, те, що приваблює ваші почуття, переводить вас в кращий стан.

– Далі – будь-яка перша процедура з навчання, для мене зараз перша година дня – це читання книг, які я для себе обрав.

Так ось, це приблизно як виглядає “розминка” в моєму дні.