В нашій Академії продажів  Western Bit (що є школою бізнесу, яку я заснував в 2017 році) я сотні разів стикався з питанням студентів: “А що як мою ідею викрадуть шахраї? Виставлять мої фотографії чи почнуть виробляти таке ж саме у Китаї”?

Нажаль, таке трапляється нерідко (мої сайти і продукти копіювали багато разів, навіть мої відгуки та фото клієнтів, робили ідентичні копії, перший раз з сайтом нашого готельного сервісу Істон Хауза в 2006 році). Я хочу навести елегантне рішення від Уоррена Баффетта. 

Під час щорічного збору акціонерів, що настільки набрав обертів у 2000 роках, що тисячі люді зі всіх Штатів зліталися, щоб побачити живу легенду та його презентацію плюс розширену програму з виступами і розпродажами.

На eBay з’явилися шахраї, що продавали підроблені квитки та посвідчення акціонера, що давало змогу зустрітися з Уорреном на конференції, поставити йому питання, та купа різних “плюшек”. Це було варто кілька сотень доларів.

Замість того, щоб спіймати їх на гарячому, Уоррен не звернувся до поліції або детективної агенції.

Уоррен Баффетт, який абсолютно нехтував технологіями і електронною комерцію (але грав вдома в покер на компі) вперше створив аккаунт на eBay та розмістив об’яви щодо того ж, але за символічну ціну, та запросив всіх бажаючих приєднуватися. Його навіть запідозрили в шахрайстві – його пропозиція була неймовірно приваблива. За один день він позбувся всіх шахрайських позіхань на його збори акціонерів.

Ви мабуть не можете вчинити так само, але ви як творець свого продукту можете робити наступні кроки так, що потенційним конкурентам неможливо буде вас обігнати. Працюйте над собою та своїм продуктом, та хай всі інші, що не мають вашої мотивації, залишаться далеко позаду.