Джесі говорить, що це доволі безглудна ідея, якщо ви засновуєте свої рішення по харчуванню лише на вмісті в продукті калорій та вазі. Звісно є сенс в калькуляціях та в CR – Caloric Restriction (їсти менше, їсти в проміжки часу, відмовитися від певних продуктів – це три види CR), але зводити все до підрахування калорій – означає платонизувати *, спрощувати все до примітиву.

Оцінювати їжу лише по вмісту калорій – це все одно як ставитися до книг саме по кількості в них сторінок. Ось приходите ви в книжковий магазин і говорите – “Хочу щось почитати”. У вас питають  – “Що саме? Поезія, класика, художня чи науково-популярна, може вам подобається Гете, Шевченко, сучасні автори”. Та ви відповідаєте: “Та немає різниці. Мені прописали читати книги. Дайте мені кілограми на півтора, або скажімо так, 1230 сторінок, мені цього достатньо на місяць”. Навряд чи ви так робите. Бо книги дуже різні, і ваш розум не перетравить будь що. Так і організм.

Калорії – це дуже примітивна техніка вимірювання кількості тепла, що віддає продукт при згорянні (та вимірюється апаратом калориметр, що був вигаданий в 1780 році). Це така пробірка з водою, куди вміщується в міні-пробірці дегідризований продукт, та в прямому сенсі жигається. При цьому вимірюється зміна температури зовнішньої води, та розмір підігріву і визначає кількість “калорій” – 1 калорія на грам на зміну температури в градусах.

Таким чином, 100 калорій фруктози проти 100 калорій глюкози, проти 100 калорій протеїну – це зовсім різні молекули, і вони мають мало спільного. Уоррен Баффетт цього не знав, коли сідав на “дієту” з гамбургерів та вишневої коли, щоб схуднути, та незабаром мав відмовитися, бо почувався жахливо.

* Термін “платонізувати” використовується для опису ідеї або практики, яка базується на філософії Платона або втілює деякі з його ідей. Це може означати розробку абстрактних теорій або концепцій, які прагнуть досягти деякого ідеалу чи досконалості, не завжди звертаючи увагу на реалії або практичні аспекти.