Завозив днями свої старі книги в дві бібліотеки (Київську та Білогородську), та вирішив залишити собі для читання книгу Ярослава Гашека з розповідями. Мені було цікаво дізнатися більше про творчість людини, що придумав Швейка, також паралельно занурююся в українську мову, набираю словниковий запас та хочу навчити інших, бо разом вчити веселіше і ефективніше.
Гашек не підвів. Та я зловив себе на думці, що зараз в кожному шматку інформації, що я отримую (а сьогодні до 7 ранку я вже перечитав і передивився приблизно 6-7 різних джерел, від Сенеки, Баффета, Гашека 3 розповіді, Роббінса, Джима Квіка), я шукаю мораль та висновки, як ото королева з історій про Алісу. І ось одну історію від Гашека коротко розповім, бо вона (як на мене) навчальна.
Молода дружина проводжує свого чоловіка (з яким тільки два місяці як побралися) на базар продавати теля, та їй наснився дурний сон, що його там вб’ють, та він повернеться мертвим.
І тоді вона і всі її сусіди починають шукати підтвердження правдивості віщих снів, та робити всілякі висновки. Ось декілька з них (як на мене, вони і кумедні і показові)
Сусідка – “От снилося мені, що йду лісом.. Темрява… вовки виють… Обходжу кущі, та візьми і зачепись спідницею за колючки. А через два дні, наяву, іду я через лісок і справді спідницю порвала, та ще й нову. “
“… снилося.. Десять ведмедів, Йшли стадом, а попереду найбільший ніс у пащі маленьку білу овечку… І наяву через десять днів у Гучі, що в двох годинах ході від нас, ведмеді і справді розірвали вівцю”
Стара Томша: “Молися, молися! А згадай лише, я ж тобі говорила: не виходь за цього Богана, не подобається він мені! Чому не вийшла за Регуну? У нього теж господарство, стада великі. Скажеш йому: іди туди і туди. Іде та ще й питає – швидко іти чи помаленьку?”
… І скоро в селі всі погодилися, що Зозка поганого вибрала собі чоловіка – пішла б за Регуну, і все у неї було б добре.
Забобонні селяни дещо і від себе додали. Наче біля цвинаря сіла ворона і покаркала на їхню домівку сім разів, тобто на одну людину. Тож, Іржі Боган вже на тому світі, якщо ж ні, то до вечора туди потрапить.
Дуже обурив селян сільський сторож, який повернувся з міста. Він сказав, що зустрів у лісі Іржі Богана цілого і здорового і що вчора ніяка ворона не каркала, бо то був ворон.
Ось так, хлоп’ята та дівчата, така гумореска або фел’єтон Ярослава Гашека під назвою Віщий сон.
А ось моя мораль. Ми часто не вловлюємо, наскільки швидко піддаємося впливу суспільства, друзів в соцмережах, сусідів, своїй спільноти щодо правильності чи неправильності своїх рішень. Та тільки коли ти керуєшся власним розумом та шукаєш першоджерела мудрості, літератури, наукових досліджень, та накладаєш на свої власні “історії”, своє життя, то можеш запобігти багатьох подібних забобон.
Цей канал – не для пересічних людей. Якщо ви вже тут, то вже маєте набагато кращі шанси на те, щоб прожити цілісне та щасливе життя.
Vale et Salve.