Тепер ще раз про Адама Ріфкіна, одного з героїв книги Адама Гранта “Давати і брати”. Одне з його правил – це “давати 5 хвилин свого часу будь-якій людині, яка цього потребує”. Незалежно, чи може ця людина бути тобі корисною. 

Це велика дотація, бо Адам – один з найвпливовіших підприємців з великим капіталом (як пам’ятаєте з моєї минулої публікації, він дуже скромний хлопчина, та отримав інвестиції також завдяки своїх безроздільній здатності бути корисним) та найширшою та найвпливовішою мережею контактів в світі. Це урок для тих, хто думає, що він занадто зайнятий для того, щоб приділяти свій час “незначним людям”. “Мій час занадто дорого коштує” – говорять вони. Уявіть, наскільки дорожче має коштувати час Адама.

В одному експерименті інженерів в компанії попросили оцінити себе і інших – хто з них в основному Taker (більше бере від інших, ніж дає), Giver (більше віддає), Matcher (намагається зберігати баланс). І врешті виявилося, що у “гіверів” продуктивність страждає, вони встигають виконувати менше завдань. Але при ретельній перевірці виявилося, що це більше стосується тих, хто тільки трохи більше віддає, ніж забирає. А ось ті, хто щирі, “трушні” (як полюбляють говорити програмісти – від True) – вони якимось чином встигають робити набагато більше, ніж всі інші групи.

Таку культуру абсолютної взаємодопомоги насаджує Адам Ріфкін в своїх мережах, та вона доволі заразна, швидко розповсюджується по інших мережах. Аналітики соцмереж навчилися визначати, хто є хто в різних спільнотах, та де зосереджені ті, хто тільки забирає, вони виглядають як чорні дири, та ті, хто більше віддає – вони як яскраве сонечко, що розповсюджує свої промені. 

Adam Rifkin довго експериментував з переставленням букв в своєму імені, і врешті решт прийшов до фрази, яка точно відображає його сутність – I Find Karma. Те, що ви робите добре, ваші добрі вчинки завжди рано чи пізно покращують вашу долю. 

Такі люди мають кращу репутацію, впливові стабільно в довгостроковій перспективі, їм завжди легше започати новий бізнес і зібрати інвестиції. 

Та їхня карма виглядає дуже перспективною, бо вони набрали на неї багато умовних “плюсиків”