Чарльз Дахіг в співбесіді з Тімом Феррісом означив три правила суперкомунікатора, по факту публікації своєї книжки з такою ж назвою.

Що ж робить таких людей особливими? Що дозволяє їм процвітати в будь-який час, і особливо зараз, в епоху штучного інтелекту та роботів, коли більшість професій будь то офісна робота чи фізична – щось завантажити, прибрати, обслуговувати машини – підпадають під серйозну загрозу.

Тепер на перший план виходять не тільки люди, що можуть побудувати велику мережу своїх прихильників (маємо поговорити про це окремо) як власники каналів, інфлюенцери, але й ті, хто піднявся ще вище та спроможний побудувати сильні, стабільні відносини з достатньою кількістю людей. Я говорю достатньою, бо для когось нормально 1000+, а для когось – лише троє “друзів третьої ночі” (кому можна подзвонити або завітати в будь-який час). Та для супер комунікаторів немає меж, кордонів, обмежень, тому що вони навчилися робити ці три речі дуже якісно:

1 – ставити глибокі питання

Вміння ставити питання і шукати на них відповіді – запорука особистісного і міжособистісного розвитку (перехід від перших трьох до інших трьох навичок по Стівену Кові). Ось навіть для інтерв’ю – про це писав Ферріс в книзі “Звички титанів” – якщо ти питаєш у людини не просто, що і де вона робила, а чому, які глибинні причини її поведінки, що вона відчувала під час своєї подорожі. Коли ви докопуєтеся до “ЧОМУ?”, та продовжуєте, доки не отримаєте гідне пояснення, це піднімає вас до вищих щаблів справжньої комунікації.

2 – активно слухати

Залиште все поза межами досяжності – свій телефон, свої проблеми, проблеми інших людей, коли ви спілкуєтеся з людиною, яка для тебе важлива. Можете прийняти принцип “правила 5 хвилин” “великої панди Ріфкіна” – якщо до тебе звернулися, ти віддаєш безроздільно декілька хвилин свого часу цій людині, незалежно від її рангу. В Японії є традиція під час бесіди з новим знайомим взяти його візитівку, уважно її вивчити та покласти перед собою, час від часу звертаючи на неї увагу, виказуючи таким чином належний респект співбесіднику.

Стів Восс, агент ФБР в минулому, що проводив складні перемовини з терористами, надав правило віддзеркалення, коли ти повторюєш те, що говорить опонент, таким чином будується довіра. Дахігг говорить, що можна виражати те, що тобі сказали, своїми словами, буквально повторюючи та показувати, що ти активно слухаєш. Немає нічого гіршого за те, щоб перевіряти свій смартфон, що постійно пілікає, під час спілкування.

Людей, що вміють активно слухати, не так багато, та вони зазвичай отримують кращі посади, якщо ведеться про роботу по найму. Це можна робити як метод для маніпуляцій, але згодом ви навчитеся робити це щиро.

3 – емоційно та щиро реагувати

Можете посміятися над жартом? Проявити емпатію та співчуття? Вас будуть любити і поважати, бо всім подобається, коли хтось їх розуміє, підтримує та поділяє чуття гумору.

Мені давно здавалося, що я маю хист до комунікацій. Що моя історія з публічними виступами з 18-річного віку (до 22 років я виступав і в прямих ефірах, і давав інтерв’ю в газетах, і робив промови перед аудиторіями в сотні людей чи не щотижня на протязі багатьох років) і продажів один на один в далеких від дружнього ставлення оточеннях (у нас відбирали книги, погрожували зброєю та забирали в міліцію, це було навіть в Гудермесі, в Чечні в 1993 році, та нам щастило виходити “сухими з води”). Але тільки зараз, хоча я займаю посаду директора з комунікацій в міжнародній корпорації, я розумію, наскільки важливо знову засісти за парту, як в першому класі, та вчитися, та вкладатися в особистий розвиток.

Робін Шарма називає особисте зростання щодня основним, першим з 8 видів багатства. Та навчитися комунікувати з іншими та з собою – це можна сказати квінтесенція такої діяльності.