Отримав книгу Give and Take by Adam Grant з Амазона. Взяв за звичку замовляти по одній монументальній англомовній книзі з Америки щомісяця. Від моменту замовлення до того як книга потрапить в мої руки, проходить зазвичай близько 3 тижнів. І оплата йде в два етапи – спочатку я оплачую її на сайті Амазона з доставкою в американський офіс Нова Глобал, потім реєструю в кабінеті Нової Пошти, і врешті решт – оплачую в місцевому відділенні під Києвом.

Я ретельно обираю книги, які буду читати, і процес відбору книг – це само по собі навчання. Ти обираєш ключових авторів, і прислухаєшся до їхніх порад. Так я знайшов для себе спочатку Стівена Кові, потім Віктора Франкла, Тіма Феррісса, Раяна Голідея, Роберта Гріна, Джима Квіка, Еда Майлетта, Алекса Хормозі, Раві Абувалу, Адама Гранта, Пітера Аттіа, Джессі Іншопе та багато інших. Кожна з книг, що стоять зараз на моїй полиці – це квінтесенція мудрості сторіч.

В книзі Гранта є історія про Семпсона, який зарекомендував себе як юрист, що ніколи не згоджувався бути адвокатом у негідників. Доки він не переконається в тому, що людина невинна та достойна, він не буде брати грошей. І багато людей вважали, що йому не місце в політиці, де основними вважалися саме ідеї перехитрити якомога більше та через голови інших піднятися сходинами влади. 

Під час перегонів на пост сенатора опонентами Семпсона був дещо шахраїстий Метесон та цілком справедливий Трамбаль. У Семпсона було 47 відсотків голосів, у Метесона 44 відсотки, у Трамбаля лише 5 відсотків. Хто виграв? Несподівано – Трамбаль, тому що Семпсон зняв свою кандидатуру і попросив своїх прихильників підтримати Трамбаля. Дурниця? Можливо, втім Семпсон пішов на нові вибори через декілька років, знову програв, але згодом отримав місце завдяки підтримці помічників Трамбаля, які пам’ятали його вчинок. 

І також – Семпсон пізніше став президентом США, якого вважають найсправедливішим та найчеснішим з усіх, хто займав цю посаду. 

Його справжнє ім’я – Абрахам Лінкольн. 

Висновки? Для мене – в тому, що вміння жертвувати своїми інтересами в довгій перспективі не така вже й погана стратегія. Цілісність характеру важливіше за миттєві перемоги.