Поки мій Continuous Glucose Monitor чекає на полиці, я поділюся кількома порадами, що вивчаю в книзі “Революція глюкози”. 

Я збираюся почати вкрай важливий для мене експеримент з постійного вимірювання глюкози протягом наступних двох тижнів, щоб краще зрозуміти вплив різних продуктів на мій метаболізм.

Підказка: рекомендую прочитати книгу “Революція глюкози”, зрозуміти своє тіло та взаємодію його з різним “паливом” у вигляді жирів, протеїнів, вуглеводів, що можуть бути “швидкими” або “складними”. Та передати своє знання близьким, батькам, колегам. Взагалі, більшість з нас настільки вперті щодо всього, що стосується їхніх звичок, що треба дуже серйозна “наглядна агітація” чи цитати від людей, яких вони поважають, будь що, але це критично важливо для життя.

Кинути приймати фаст-фуд без розбору, або їжу, що була значно перероблена і подається в красивій упаковці – це одне з найкращих рішень, що ви можете прийняти. Ось раніше виявили, що курити – це шкідливо для здоров’я, і що реклама сигарет, яка подавалася як символ маскулінності, крутизни мачо, успіху в житті і свободи – зовсім недоцільна. Так і зараз мають рішуче говорити і показувати, наскільки безповоротно нас вбиває кола та гамбургери, невинні печива та піци. Нешвидко. Повільно – когось це вб’є за 10 років, когось за 30, а хтось і з цим проживе до 90 (як Уоррен Баффет). Проте це таке рідкісне виключення з правил, що я б відкинув ці приклади як недоречні.

Ось кілька порад від вчених, які досліджують вплив їжі на десятки і сотні тисяч людей (завдяки постійним вимірювачам глюкози ми можемо це спостерігати). Ці поради Джессіка Іншопе подає в книзі “Революція глюкози”. Почну з простих – те, в якому порядку ви приймаєте їжу, має значення.

Спочатку їжте салати, овочі, будь-яку зелень, після цього жири і протеїни, і тільки в кінці – хліб, картоплю, макарони, будь-які швидкі вуглеводи, ну і в самому кінці можна в розумних обсягах десерт.

Якщо просто додати на початку до салату трохи сиру, фети чи моцарели, трохи оцту та оливкової олії, це значно  покращить те, як ви почуваєтеся.