В книзі “Швидкість довіри” Стівен Кові молодший говорить про монументальні речі.

Кілька цитат з книги – “Як тільки ви починаєте підозрювати людину в тому, що він переслідує особисті корисливі інтереси, одразу все, що він робить, починає викликати ганебну підозру” – Махатма Ганді.

“На роботі, в сім’ї чи в спортивній команді – якщо проміж вами немає довіри, чекайте на неприємності” – Джо Патерно, футбольний тренер.

Дослідження Девіда Халперна показало, що тільки 34 відсотки американців вважають, що іншим можна довіряти (в Скандинавських країнах – Данії, Швеції, Норвегії) цей показник 68 відсотків. 

Стівен Кові говорить, що для того, щоб краще зрозуміти свої відносини з собою, в колі друзів і сім’ї, в робочому колективі, в суспільстві та взагалі як представник homo sapiens (це п’ять шарів зон довіри, які окреслені в книзі Стівена “Швидкість довіри”), варто запастися так званими “ОКУЛЯРАМИ ДОВІРИ” та навчитися дивитися на все через призму мови довіри, яка, схоже на кольори веселки, на які розпадається сонячне світло, його промені, підпадає в наступні царини.

Твоя цільність – Наскільки ви гармонійна людина? Чи є у вас принципи, зрілість, мудрість? Чи схожі ви на того, хто свідомо поступає згідно з внутрішніми переконаннями, чи ви листок на вітру або хамелеон, що підлаштовується під зміни в оточенні?

Друге – це ваші наміри. Наскільки ви знаєте, чого хочете, та чи чисті ваші мотиви. Так, щодо намірів, то вони розділяються на мотиви, плани та поведінку. Ось співробітники будуть більше довіряти керівництву, якщо вважатимуть, що вони піклуються про них з чистим серцем (повірте, таке можливо!). Також діти до батьків. Далі – плани, що зростають з мотивів. Найбільшу довіру викликають плани пошуку взаємної вигоди – щире бажання знайти краще рішення для всіх залучених. І далі поведінка – дії в інтересах інших.

Третій рівень – це ваші здібності. Чи спроможні ви виконувати завдання згідно поставлених цілей? Чи достатньо ви розумні, дисципліновані та відповідальні, щоб доводити справу до практичного професійного виконання? Та це одна з ключових ознак професіоналізму, коли ви вмієте позбутися емоційної нестабільності та свавілля заради роботи.

Четвертий – результати. Це те, на що в першу чергу звертають рекрутери, проглядаючи ваше резюме. Чого ви спромоглися досягнути в минулому. Які цифри. Які конкретні досягнення. Що стало фінальним результатом ваших зусиль і професійної гідності.

Якщо людина має пробіли в одній чи декількох з цих сфер-царин, вона буде викликати помітно менше довіри, та їй буде важче знайти роботу, побудувати сім’ю чи досягнути успіху в своєму стартапі. Навіть, дивлячись всередину себе, ти можеш виявити, над чим можна попрацювати.

Рекомендую книгу до прочитання.