Продовжимо з Едом Майлеттом. Вчора я говорив про те, як вони з Алексом Гормозі обговорювали силу важелів в підприємництві – щодо часу інших людей (делегуванню), використання капіталу, написання програм і залучанню медійних ресурсів, як ото Youtube.
Ед сам – успішний підприємець, займався нерухомістю, зараз – відомий блогер, що розповідає про саморозвиток, має серйозні внутрішні релігійні переконання, втім не прозелітує на публіці, веде здоровий образ життя і тренується (виглядає як культурист, як зокрема і Гормозі). Але окрім якості його спікерів і відео матеріалів, я б окремо визначив його ораторську майстерність, вона immaculate, бездоганна. Вміти якісно і переконливо говорити – одна з здібностей, над якою я працюю.
Так ось, Ед говорить про те, що коли люди сприймають життя як щось нескінченне і місцями нудне, то вони повільно рухаються, витрачаючи іноді дні, тижні, місяці на безглузді зайняття, потакання своїм непродуктивним пристрастям, що ні до чого не призводять (не плутати з хобі, що приводять до прогресу, роздумів, поглибленню і Каіросу). Якщо говорити по мотивам Сенеки, є різниця між тим, хто подорожує і тим, хто просто блукає чужими краями, тим, хто відходить з життя і тим, хто тікає від нього, хто плаче і хто ридає, хто йде і кого ноги несуть.
Відмінність успішних людей, підприємців по життю, що встигають багато і піднімаються над юрбою – в тому, що вони набирають більшу швидкість, не марафонця, а спринтера. Коли ви ставите перед собою наступну фінішну пряму не за місяці (“до наступної зарплатні”), а на межі днів (як говорив Тім Ферріс – ми вимірюємо заробіток не місячною зарплатною, а щоденними видобутками, та щоб їздити на Феррарі, що взяв у лізинг, до прикладу, що він наводить у книжці, достатньо всього лише продати 27 товарів на день на Амазоні з прибутком у 10 доларів за товар, це доволі нескладна задача), ви можете помітно прискорити темп життя і те, що здавалося недосяжним в масштабі місяців, раптом виявляється доступним буквально за тижні.
Але щоб трохи ще підняти планку, Ед говорить про те, що він поділяє день на три етапи – перший – з 6 ранку і до 12, другий – з 12 до 18 і третій – з шостої вечора до опівночі, і на кожному з них виконує достатньо завдань, що ніші покладають за щастя виконати на протязі цілого дня. Таким чином він фактично проживає три робочі дні за один.
Я буквально відчуваю тут, як ви будете заперечувати – “Та навіщо ж так багато пахати, чи ти сам не говорив про те, що потрібно знаходити час для себе, для сім’ї, для того, щоб жити життям таким, якого варто прожити?” І в цьому немає протиріч. В нашій філософії ми дуже активні по життю, ми не усамітнюємося, не запобігаємо роботи або бізнесу, що характерно для перших двох літер Каіросу – креативність і керування багатством. Стоїчні люди, як правило, доволі успішні в матеріальному плані. Вони вчаться ставити пріоритети, та працювати над своїми проектами. Багато працювати, та знаходити особистий простір, свою “кімнатку нуар”, noir cubicle, як в американському університеті, де студенти мають змогу перейти в підвал, де стоїть будка без компів і технологій, де можна побути з собою і помедитувати. Також в деяких закладах по дизайну почали проводити “уроки життя”, та в класах розташовані білі дошки, де можна ліпити стікери і проектувати свій день.
І після цього Ед говорить, що можна ще підсилити усвідомленість свого життя і переконаність, що ви працюєте над значущими справами. Для цього ви зупиняєтеся в кінці кожної години і чесно питаєте у себе, що важливого ви зробили за цю годину. Така mindfulness допомагає ретельно оберігати свій компас, впевнитися, що ви карабкаєтеся правильною драбиною на ту саму стіну.
Зараз ми розробляємо мобільний застосунок для Каіросу, який я буду рекомендувати всім своїм підписникам. І нехай у нас буде спільнота в 10-15-30 тисяч свідомих людей, бо далеко не всім до вподоби бути дисциплінованими, вміти грати, знаходити простір для себе, виділяти час прислухатися і придивитися, та мудрість для спокійного сну. Як говорить Грег Маккеон в книзі “Есенціалізм, шлях до простоти”, ці п’ять суворих елементів есенціалізму (що чітко корелює з тим, що ми тут доносимо) маємо застосовувати у всіх ситуаціях вибору, та якщо ви неуважні, то швидко скотитеся на обочину, та підпадете під зовнішнє керування – чужими ідеями та людьми.
Беріть під контроль свій час. Своє життя. Будьте рішучими і невблаганними щодо свого простору. Проживіть кожний день три рази, та зауважте що робите кожну свою годину.
Якщо ви вже на моєму каналі, значить, ви один з небагатьох людей, що серйозно приділяють увагу особистому розвитку.