Я переконаний в тому, що життя занадто коротке для безглуздих речей. Особливо для тих, які і надалі його скорочують своїми звичкам.

Дочитав про експерименти з мавпами-резусами, щодо важливості обмежень в харчуванні. Перший експеримент був у Вісконсині, там мавп поділили на тих, хто їв без обмежень, та тих, кому давали їжі на 25 відсотків менше. За двадцять років перша група набагато постарішала, та помирала від діабету та серцевих захворювань.

Втім, під час другого експерименту в NIH результати були не такі радикальні, та це дало приводи журналістам писати, що дієти не діють. Коли ж розібралися, що до чого, виявилося, що перший експеримент проводили з високопроцесованою їжею з полок супермаркетів з високим вмістом цукру, в точності як споживає посередній американець. І ці вбивчі для організму харчі просто менше шкодили мавпеняткам, коли їх давали менше.

В другому випадку їжа була якіснішою, натуральною, і різниця в кількості була не так помітна, як в якості. Тут загалом мавпи жили довше і здоровіше. Тому висновки по цим дослідженням набагато цікавіші, ніж з’явилися в ЗМІ. Про це розповідає Пітер Аттіа в книзі Outlive.

Як і про стандартну американську дієту – SAD – Standard American Diet. SAD в перекладі з американської – “сумний”. Це протилежність радості, та що ви думаєте, як людина може бути задоволена життям, якщо вона їсть те, що вигідно кому завгодно, тільки не їй ?

Наше життя занадто коротке для дурної дієти, для сумної дієти, для SAD (загальноприйнята але кумедна абревіатура для культури швидких перекусів, фастфуду), чи для стандартної української дієти. Як би її назвати – СУД.

О, тільки що вигадав нову абревіацію. Те, що ми їмо, що обираємо на полицях супермаркетів, це наш СУД, ми караємо себе за необачність, за нерозбірливість, за зангажованість на сучасних тенденціях, робити як більшість, нехтуючи своїм здоров’ям. Ви заСУДжуєте себе на дуже поверхове і швидкоплинне задоволення, взамін на поганий стан організму довгостроково. Необов’язково нашпиговувати себе алкоголем, салом, шашликом, чіпсами, ковбасою, печивом, солодощами.

Що взамін? Насичувати життя новим смаком. Шукайте альтернативу, що перевершить ваші очікування від прийому їжі.

Життя доволі коротке, щоб відкладати зміни на краще. До речі, для своїх рідних, для свого суспільства ви зможете зробити набагато більше, якщо почнете по-справжньому піклуватися про свій добробут і поширювати можливості фізичні, духовні, інтелектуальні і фінансові.