Стан потоку – це краще, що може відчути, пережити людина. Один раз відчувши його, ви будете прагнути його як наркотику. Він доступний тільки високоорганізованим та креативним людям, професіоналам, бізнесменам, художникам, творцям, митцям. Ви можете виконувати і доволі рутинну роботу, але перейти в стан потоку, якщо додасте в свій ритуал достатньо витонченості, майстерності, складності, деталей, інгредієнтів генія. Так, людина на кухні може бути в стані потоку. Але малоймовірно, що ви ввійдете в нього в людному офісі з купою відволікань. Якщо день насичений робочими зустрічами і десятками комунікацій, шанси на стан потоку стають мізерними. 

Міхай Чіксентміхали виявив, завдяки своїм дослідженням тисяч людей, що вони найбільш щасливі тоді, коли працюють над достатньо важкими задачами, які приносять персональний або професійний результат. Це щастя зазвичай більше, ніж насолода, що її відчуває розслаблена людина, що гріється на пляжі на сонці (але з належною концентрацію та свідомістю це також можливо).

В стані Flow, піднесеного стану концентрації в роботі, стану Потоку, є ось такі характеристики:

1 – Абсолютна концентрація

2 – Повний фокус на цілях

3 – Відчуття, що час або прискорюється, або уповільнюється

4 – Відчуття винагороди від самого досвіду

5 – Відчуття, що ти не прикладаєш зусиль (хоча при цьому можеш викладатися на повну і спітніти до рівня як цуценя під дощем)

6 – Тобі важко, але терпимо

7 – Твої дії відбуваються ніби окремо від тебе самого

8 – Ти відчуваєш комфорт від того, що робиш

Більшість людей забули, що таке стан безумовної відданості роботі, творчому процесу, що приносить безкінечну радість та повноту життя.

Джим Квік говорить, що стан потоку може зробити вас в 5 разів більш продуктивним. 

І ось стадії цього стану.

Перша стадія – це боротьба. Вам треба відмовитися від принад соціальної активності та цифрових пристроїв, виключити нотифікації та в більшості випадків усамітнитися в місці, куди навряд чи хтось потрапить на протязі наступних 90 хвилин (саме такий час Джим вважає мінімальним, що ти зміг достатньо продуктивно попрацювати).

Друга стадія – Це розслаблення, коли ти вже прибрав все зайве, знайшов місце, заточив олівець, розклав фарби, або інгредієнти для нової фантастичної страви, що ти приготуєш, навіть включив комп’ютер, прибравши зайві застосунки, щоб почати писати, творити, редагувати, малювати, конструювати, варити, робити ідеальний дизайн.

Третя стадія – Потік. Котлер описує це як “досвід Супермена”, це щось за межами звичайного сприйняття світу, щось божественне та глибинне, найкраще зайняття людини, де проявляються всі її таланти.

Четверта стадія – Консолідація, підсумки. Коли закінчив, підсумовуєш здійснене. Тут може бути навіть трохи розчарування, бо казка скінчилася, але це може бути стимулом, щоб невдовзі почати з новою силою, через певним проміжок відпочинку.