Джим Квік говорить, та я повністю підтримую його, що для того, щоб ціленаправлено працювати довго і успішно над чимось в своєму житті, недостатньо одного разу зарядитися позитивом чи замотивуватися на активні дії. Бо якщо це буде розходитися з тим, як ви себе сприймаєте. Якщо ви характеризуєте себе як “курець”, то не зможете кинути палити навіть після прочитання десятків книг та психотерапії. Якщо ви вважаєте, що є “поганим учнем”, то вам ніколи не навчитися.
Зміна сприйняття себе в глибині є суттю для багатьох систем, як от книга Джеймса Кліра “Атомні звички”. Ви маєте практикуватися в тому, щоб наблизитися до стандартів людини, якою хочете стати, та ставитися до мотивації як до справи, а не як до емоції.
Ви не можете МАТИ мотивацію. Ви маєте РОБИТИ мотивацію. Через прості дії, звички, процедури, що займають іноді всього дві хвилини. Та через те, як ви себе називаєте. Якщо ви щодня будете говорити іншим (та самому собі), що ви успішна людина, або письменник, або “постійний читач”, “учень мудрості”, “підприємець”, то будете намагатися відповідати своїй ідентифікації з таким ентузіазмом, який і не насниться.
Один з принципів книги Limitless Джима Квіка – постійне навчання. А як себе замотивувати? Один з додаткових способів (окрім того, що ви починаєте ідентифікувати себе з майстром отримання знань) – це визначити, для чого вам вчитися. Це може бути створити собі вільне життя, де у вас достатньо і ресурсів і часу і навичок, щоб подорожувати світом зі своєю сім’єю та зустрічати цікавих людей. Інший спосіб – написати, що трапиться, якщо не вчитися. Це може бути і ненависна робота, де у тебе немає жодного контролю та ти виконуєш забаганки начальства та клієнтів, і бідне життя, де ти живеш від зарплатні до зарплатні.
Мій висновок – робіть свою мотивацію. Постійно вчіться і дізнавайтеся про можливості від інших людей (але не треба їм заздрити – про це говорить і Робін Шарма). Та йдіть до свого ідеального я, постійно зростайте. Бо зріст – це перший принцип “багатства життя”, яке визначає Шарма.