“Я постараюся” – Чуєте це від вашого сина, чи від бізнес-партнера, чи від учня. Ви дали йому план дій, чи свою ідею, чи настанову, що треба зробити, чого досягти.
Та що найгірше можна почути “Я буду намагатися”, “Я постараюся”, “Давайте спробуємо”. Так, різні люди вкладають в ці слова різні значення, і хтось може дійсно зробити те, про що йшлася мова, але…
“Я постараюся” – це надзвичайно слабкий мотив, це не обіцянка, не commitment. Це не абсолютна, залізна, незламна згода зробити це. Та не чесна, щира, відверта відмова. Чи ти робиш це, чи не робиш. Не обманюйте себе та оточуючих. Кріс Восс, великий неготіатор в перемовинах з терористами, говорив, що почути “Так” – це в більшості випадків “гірше”, ніж “ні”, бо люди хочуть бути лагідними без будь-якої відповідальності за свої слова, а “ні” відкриває шлях до діалогу та проговорення альтернатив чи мотивів.
Тому – навчитесь більше говорити “ні” тому, що неважливе. Та навчіться багато говорити “ТАК!” новим можливостям в житті (цьому присвячений цілий розділ в новій книзі Робіна Шарми).