Пройшла перша доба використання девайса. Які висновки?

Мої підйоми глюкози після їжі особливо помітні вдень і ввечері після щільного обіду чи вечері. Це приблизно на 2 ммоль через годину (до 7), потім за півгодини знижується до норми (5). Є певні коливання після фізичних навантажень, також під час сну. І невеликий перекус спричинив коливання, також спа-процедура. 

По їжі – максимально притримуюсь порад Джесі Іншопе, “богині глюкози”. Трохи оцту перед їжею, зелений салат, далі білки, протеїни, та трохи вуглеводів в кінці. Насичені сніданки з авокадо і яйцями. Але займатися помірно спортом після їжі – поки що ні. 

В чому переконався? Що невеличка оптимізація раціону і стилю харчування, порядок їжі призводять до суттєвого покращення фізичного і розумового стану, та рівень енергії на протязі дня у мене не знижується, немає втоми, покращується шкіра і багато інших “побічних ефектів ”.

День стає кращим, є більше можливостей для того, щоб більше допомагати сім’ї і допомагати країни, оптимізувати свій вклад. 

Продовжую читати книгу Джесі Іншопе «Революція глюкози». П’ятий «хак», або розділ – «їжте будь який цукор в будь якій формі, всі вони однакові». Тут Джесі розвіює міф про те, що ви можете «перехитрити» природу та взяти наприклад «натуральний», «темний» цукор, що так красиво викладають в дорогих ресторанах з претензією, що він «корисніший». Те ж саме з медом.

Джесі говорить, що все, що згадано, немає жодної переваги над звичайним білим цукром. Жодної. Скажімо так, я здогадувався, а тепер переконаний. Наука не стоїть на місці, та більшість старих міфів про харчування розсіюються, коли на допомогу стають сучасні методі аналізу, штучний інтелект і виважені дослідження великої кількості людей.

Ось один з прикладів – сироп агави, який одна з героїнь розділу Аманда приймала з-за його «низького глікемічного індексу», що означає, що там глюкози тільки 20 відсотків, та підйом глюкози після їжі не такий радикальний (що в цілому корисно). Втім, інші 80 відсотків – це фруктоза, а ми не можемо побачити її перепади в крові, і шкода, що вона наносить організму, в 10 разів більше. Це гірше за цукор, де співвідношення 50 на 50.

Те ж з медом. Кількість антиоксидантів, про які всі говорять, в меді мізерна. Те, що є в чайній ложці меду, є в ПОЛОВИНІ однієї ягоди чорниці. То набагато краще поїсти ягоди, зокрема чорницю, також додавати її в йогурт, ніж поливати медом.

Засушені фрукти також набагато шкідливіші за натуральні.

Ось так, малята, таке кіно.

Якщо будуть зауваження (думаю, будуть), можете давати посилання на серйозні дослідження (бажано авторитетних англомовних інституцій останніх років, що говорять протилежне), бо будь які посилання на українських блогерів або «мій лікар завжди говорила» не катять.