(Creativity) Креативність. Можливість писати та публікувати статті та свої думки щодо подій, що мене оточують, та бачити, що тебе читають та твоя аудиторія зростає – багатократно посилилася завдяки Телеграм каналу. Тепер у нас вже більше 1200 підписників! Дякую нашому другові, що надихнув і допомагає активно розвивати.

Я розумію, що викладаю переважно “сирі” тексти, що потребують редагування та перевірок, але це вже перший крок на шляху до рольових моделей, як для мене Стівен Пресфільд, Дафна Грей-Грант, Тім Феррісс або Раян Голідей, також Роберт Грін.

Робити малюнок, графічне зображення олівцем на папері або на комп’ютері – зараз не виходить, але в планах.

(Affluence) Управління фінансами та ресурсами. У нас зараз зібралася класна група з шістьох людей, що розробляє новий фізичний продукт для продажів на міжнародних ринках (в першу чергу на Etsy). Ми щодня додаємо дизайни і особливості для свого продукту. І це не останній проект, та можуть бути шанси приєднатися в одному з наступних. Так, і окрім цього є ще чотири мої магазини Etsy, що продають і активно розвиваються. Сьогодні поїду робити відправки.

Також йде прогрес по офлайн підприємствам, залученню ресурсів і партнерстві з новими людьми. Підходить літо, а це нові виклики для нашої мережі хімчисток. 

Та нарешті повноцінно запрацювала наша агенція по створенню магазинів електронної комерції, в моєму партнерському акаунті Shopify регулярно додаються нові магазини та допомагаємо підключати платівки і святкуємо перші оплати від іноземних клієнтів, перші відправки наших клієнтів.

(Intelligence) Розвиток інтелекту. Чекаю на книгу Limitless Джима Квіка з програмою розвитку мозку. Я її вже і прослухав в Amazon Audible і прочитав (Amazon Kindle), але збираю колекцію паперових книг в кабінеті, та ось Нова Пошта вже отримала її та переслала на пункт у Нью-Йорку. Через 3-5 днів буде тут.

Джим допоміг мені повернути звичку читати книги щоденно та глибоко. Я працюю над навичкою читання, яка занедбана зі школи (не було ніякого суттєвого прогресу). Думаю, що в середньому читаю 50 сторінок на день, та прочитав щонайменш 15 книг цього року.  

Інша звичка – це слухати аудіо книги (англійською та українською) в машині і іноді на тренуваннях, часто на швидкості 2Х. Дві години на день – стараюся.

(Relationships) Взаємини. Приділяти більше уваги своїм дітям, у нас четверо, з яких троє маленьких (двом по шість з половиною, та молодшому тільки виповнилося три. На вихідні Великодня ми їздили на природу. Коли ми з дітьми, я сприймаю це як найцінніший час, важливий для них і для мене. Я набагато більше часу спілкуюся з дружиною і дітьми, ніж раніше. 

Також став уважніше прислухатися до всіх, хто мене оточує. Більше слухати, більше відчувати. Одна з найкорисніших книг останнього часу – Never Split the Difference by Chris Voss, який починав з перемовин з терористами і тепер вчить загальним принципам комунікації та емпатії.

(Organism) Здоров’я та фізичне виховання. Постійний вимірювач глюкози – моя найкраща інвестиція. Зараз вже здається шостий день, та я багато дізнався про те, як мій організм реагує на джерела енергії в вигляді їжі, також на тренування та стресові ситуації. Я тепер два рази подумаю перед тим, як завантажити тіло черговим перекусом чи поїсти солоденьке. Бо графіки глюкози не брешуть. Я про це писав вище, та продовжую вивчати Glucose Revolution by Jessica Inchauspe, Outlive by Peter Attia (вчора слухав помірну критику його книги від американського блогера по довголіттю, як дізнаюся детальніше його філософію на основі десятків книг, поділюся).

Мій принцип виходити на вулицю щоранку на одну годину і займатися помірним спортом в спортзалі призвели до того, що моя вага за один рік (точніше з 13 червня 2023 року як  я почав) зменшилася з 96 кг до 81 кг. Я відновив тренування на турніку, та зараз можу зробити 24 підтягування (є відео) та 13 підйомів переворотом (є відео). Такий подарунок зробив на 50-ліття собі.

Загалом за останні півроку я практично не хворів на простуду та почуваюся краще ніж 10 років тому.

(Spirituality) Духовна сфера. На цьому каналі я не віддаю переваги тій чи іншій вірі або релігії. Я вважаю, що людина має дійти до свого сприйняття Бога і своїх відносин з ним через постійний розвиток, вдосконалення своїй свідомості і сумлінності. Якщо ти пройшов через випробування і не зламався, прочитав і послухав достатньо, то можеш обирати. Я переконаний, що ти не маєш притримуватися обрядів, що насадили твої батьки, коли ти був малечею. Тим не менш, ти маєш бути інтегрований в культуру, де ти живеш, не порушувати закони суспільства, як і свята, і церемонії, що більше зовнішні, ритуалістичні, ніж внутрішні. 

Я маю працювати (і працюю) над власною “внутрішньою красою”, тією, що описав Епіктет в “Бесідах”.

“Тоді що робить людину красивою? Хіба не її майстерність? Юний друже, якщо ти хочеш бути красивим, сумлінно працюй над своєю майстерністю. Що це таке? Обирай тих, ким захоплюєшся, неупереджено”.

Для мене духовність – це постійне сприйняття реальності і відносин з людьми, протиставлення моїх думок і дій внутрішнім цінностям. Чи все узгоджується, чи моя неуважність або корисливість заподіяла шкоди моїй цілісності?

Такі питання я поставив, та шукаю на них відповіді, як і в тому, щоб робити хоча б по 1-2 кроки в кожній з означених вище царин нашого Каіроса – часу для самовдосконалення та щастя.