Це один з героїв книги Адама Гранта “Давай і бери”. Джордж мав дивні епізоди в своїй біографії. Коли він потрапив у Гарвард, то перше що зробив – це продав іншому студентові холодильника, взяв гроші, але так нічого і не доставив. Далі він електричної гітарою розтрощив вікно у гуртожитку. Ну й були і яскраві плями в його студентському житті, коли його обрали президентом гумористичного журналу, але потім в ході заколоту намагалися скинути. Далі він подорожував різними сходинками своєї кар’єри, та намагався здобути швидкі гроші. Наприклад, експериментував з перегонами на іподромі, шукаючи надійну методологію для інвестиції, але згодом збанкрутив.
Але у нього була одна пристрасть – він любив розважати інших, та навіть спромігся створити свій гумористичний журнал, зробив 200 копій та роздав друзям. Він став настільки популярним в його вузькому колі, що на другий випуск назбиралася купа історій, що надсилали знайомі, та довелося надрукувати 1000 копій. Третього вже не було, бо треба було наймати команду, надісланих матеріалів було занадто багато, та він не хотів нікого ображати.
А я ось думав, хто це таке придумав – давити колесами різні предмети та показувати це на каналах в Ютюбі. Та це придумав Джордж для свого тодішнього партнера Девіда Леттермана (шоу “Пізній вечір з Девідом Леттерманом”). Вони брали інтерв’ю у людей з натовпу на вулиці та питали, що ще розчавити в наступному епізоді. Ось приклад цього мегапопулярного відео того часу:
Девід питає: “Що будемо чавити?” – людина з натовпу – “приз Оскара”, ведучий – 1968 чи 1969 року? Чоловік – “1968”. Дали каток розчавлює приз, Девід підходить та підіймає табличку – “1968 рік – все як замовляли”.
Та Джордж Майер став не першим, але найвпливовішим та найталановитішим автором для Сімпсонів, що принесло за деякими підрахунками до мільярда доларів (офіційно десь 560 мільйонів). Але цей на вигляд дурнуватий мультик, з “тупими представниками робочого класу, пересічними американцями”, як його називають ті, хто не дивився, та з типовим “туалетним гумором” (також зазвичай від тих, хто дивився не більше 1-2 серії та не вловив суті), де герої тролять всі стереотипи і піднімають важливі життєві питання щодо суспільства і навіть майбутнього планети, цей мультик отримав 12 чи більше призів Гремі, та половину з них отримав Джордж Майер. Він розвиває соціальну відповідальність, зокрема щодо захисту зовнішнього середовища, через своєрідний гумор. Та навіть вигадав слова, що потрапили в офіційні словники.
Адам Грант визначає Джорджа як людину, що вміє віддавати та є душкою колективу, в якому розкриваються кращі якості колег. Справжній “трушний гівер” (true giver).
Чим не чжюнь-цзи, взірець для наслідування? Але зауважте, що гумор Джорджа Майера – “без гальм”, він не звертає уваги, що скажуть представники різних спільнот в суспільстві, тому може легко поранити релігійні почуття або образити різні “меншинства” чи прихильників сімейних цінностей. Я навіть не буду наводити деякі з цитат.