Я маю на увазі баланс між шістьма сферами життя, про які я згадував вчора. Не зневажайте на повноцінний розвиток, будьте гекасатлоністами (від грецького  слова “ἕξ”, що означає “шість”).

Згадаймо притчу про Давіда та Голіафа. З одного боку, величезний непереможний гігант, який викликав страх своїм зовнішнім виглядом у багатьох. З іншого — маленький хлопчик, який викликав скоріше співчуття, ніж страх. Тим не менш, він мав ширший арсенал для бою, адже володів майстерністю метання каменів.

Глибокий аналіз цієї історії показує, що можна було передбачити результат бою, адже, відверто кажучи, у Голіафа не було жодних шансів, оскільки він, ймовірно, був хворим гігантом, тоді як Давід мав явну перевагу. Великий дуб – то і падає гучно!

Подібно до відео популярного пранкстера Шмонденка, де худорлявий “прибиральник” з удаваною легкістю підіймає штанги, які ледве під силу накачаним важкоатлетам у спортзалах. Ці відео збирають мільйони переглядів, адже емоції принижених і здивованих “героїв жимів” неможливо передати словами.

Пітер Аттіа в книзі “Outlive” пише про те саме: іноді людина може здаватися величезною та майже непереможною на арені, але його здібності обмежені однією-двома сферами. Як у випадку з Майклом Джорданом, який у певний момент вирішив перейти у бейсбол, що виявилося марною затією. Сам Аттіа спочатку був захоплений боксом, потім плаванням і підняттям штанги, але згодом перейшов до складного комплексу вправ, комбінуючи їх з регулюванням стилю життя, сну, харчування, консультаціями зі спеціалістами з дихання та правильної постави.

Моя ідея полягає в тому, що для повноцінного та щасливого життя, для збільшення не лише його тривалості, а й якості, вам потрібно ретельно тренуватися у різних дисциплінах. Будьте фанатами-багатоборцями!

Ось чому. Якщо ви, наприклад, професор чи викладач в інституті, автор п’яти книг з економіки, але ваш фізичний стан прийшов у занепад, ви можете відчувати нестачу енергії і після інтенсивної роботи над книгою переживати інсульт, втратити рухливість та опинитися в інвалідному візку. Це історія, яка ледь не повторилася у моєму власному житті.

Або інший приклад: ви серйозний спортсмен, отримуєте великі гонорари, але не вмієте керувати своїм емоційним життям та фінансами. Результатом може стати розлучення, а після 40 років, коли ви не зможете заробляти своїм тілом і вас не запрошують стати тренером через бурхливий характер, ви починаєте працювати прибиральником.

Невелика неуважність, дисбаланс, і все може піти під укіс.